Telefon: +420 725 994 779
Provozní doba: Po-Pá 08:00-16:00

Bezúdržbový plot vs Klasický plot

Pokud máte dům se zahradou, jistě víte, že plot je potřeba jednou za čas celý vyměnit, natřít plaňky a podobně. Věděli jste, že existují i způsoby, kdy stačí plot postavit jednou a vícekrát s ním nemít starosti?

Hliníkový plot Rand dřevodekor

Hliníkový bezúdržbový plot v odstínu dřevodekoru.

Proč potřebujete plot
Oplocení vašeho pozemku má spoustu výhod, ať bydlíte v městské zástavbě nebo na samotě u lesa. Plot je důležitý, slouží jako ochrana před vnějšími vlivy a stejně tak i k udržení domácích mazlíčků, případně vašich dětí, doma. 

Pokud bydlíte ve městě, mít plot je téměř nezbytné. Slouží totiž jako ochrana před zloději, zatoulanými psy, nebo kýmkoli, kdo by se mohl potulovat pod vašimi okny, když o to nebudete stát. 

Dobrý plot stejně tak poslouží k tomu, aby vaše děti byly v bezpečí, když si hrají na zahradě. Pokud máte psa, nebo jiné domácí zvíře, plot mu umožní volně se pohybovat po zahradě a vám tak odpadne povinné každodenní venčení. 

Jestli je váš dům blízko lesa, plot zase oceníte jako ochranu před lesní zvěří. I když je romantické mít na zahradě volně pobíhající srnky a zajíčky, romantika vás zřejmě přejde, jakmile si začnou pochutnávat na nových výhoncích vašich rostlin. 

Proč začít se stavbou právě teď
Léto a začátek podzimu jsou ideální dobou na stavbu, protože bývá příjemné počasí na práci venku a půda ještě není zmrzlá ani moc promoklá, takže se dají lehce kopat základy a podobně. Stavba plotu je navíc teď o hodně jednodušší, díky novému stavebnímu zákonu. Pokud splníte šest jednoduchých podmínek, pak ke stavbě nebudete potřebovat ani povolení. 

Vyberte si ten správný plot
Existuje nepřeberné množství plotů, ze kterých si můžete vybrat ten pravý, který bude sedět ke stylu vašeho domu. V zásadě se typy oplocení dají rozdělit na následující:

Dřevěný plot 
Jasnou výhodou dřevěného plotu je vzhled. Přírodní dřevo totiž stále vypadá moc hezky. Na druhou stranu dřevěný plot má asi nejnižší trvanlivost a u tohoto typu oplocení vás další brzká výměna planěk a natírání neminou. 

Kovový plot
Existují různé typy kovových plotů vyrobené z různých kovů nebo slitin. Na kovové ploty pak existují nátěry všech možných barev. Kovový plot má tu nevýhodu, že se jednak nehodí ke každému stylu, a také může po určité době podléhat korozi. Jeho životnost bude ale delší, než u plotu dřevěného. 

Bezúdržbový plot
Je novým typem oplocení. Je zhotoven z hliníkových profilů, které mají povrchovou úpravu pomocí vypalované práškové barvy. Taková úprava pak může tvořit například i imitaci dřeva nebo jiných požadovaných materiálů.

Bezúdržbový hliníkový plot

Ideální bezúdržbový plot k rodinnému domu.

Živý plot
Plot ze stromů nebo keřů je elegantním řešením pro vaši zahradu. Jeho jasnou výhodou je vzdušnost a nulová ekologická zátěž. Nevýhodou je na druhou stranu častá práce s jeho úpravou, protože živý plot je potřeba pravidelně zastřihávat a také neposlouží jako moc odolná obrana. 

Betonový plot 
Pokud potřebujete velmi pevný plot, pak je beton přesně to, co hledáte. Navíc je vhodným doplňkem k moderním stavbám, protože beton je trendy materiálem. 

Bezúdržbová hliníková branka

Betonový plot s bezúdržbovou hliníkovou brankou.

Gabionový (kamenný) plot 
Je snad ještě pevnější, než ten betonový a navíc nabízí možnost přírodnějšího vzhledu. Nevýhodou takového plotu je, že stavba je poněkud náročná, protože vám někdo musí dovézt gabionové bloky, které bývají velmi těžké.  

Který plot si vybrat? 
Rozhodnutí o tom, který plot je pro vás tím pravým, je na vás. Každý z nich má svoje výhody i nevýhody. Nejpříjemnějším kompromisem je pravděpodobně hliníkový bezúdržbový plot, například ten od naší společnosti Novavisio. 

Hlavním důvodem je, že jakmile ho jednou postavíte, už se o něj nebudete muset více starat, protože hliník nepodléhá korozi a kvalitní povrchová úprava provedená pomocí vypalované práškové barvy vydrží stejná téměř navždy. 

Cena hliníkových plotů je v poměru k jejich bezúdržbovosti také příznivá. Dále na ně nabízíme prodlouženou záruku na pět let a garanci pevných a výhradně nerezových spojů. Plot navíc pro vás bude bez práce, protože zajistíme dopravu materiálu i stavbu plotu. 

Hliníkový bezúdržbový plot

Na ploty Novavisio je možné přidať příslušenství jako zvonek nebo poštovní schránku a různé druhy dveřních klik.

 

 

Potřebujete poradit s výběrem nebo zjistit cenu?

Kontaktujte nás, jsme tu pro vás